Jak to działa?

Pytania i odpowiedzi

JobSystem jest pośrednikiem między Pracodawcami z rynku Polskiego i Agencjami Pracy z rynków wschodnich.

Chcę zacząć korzystać z Jobsystem. Co mam z robić?

Wejdź na stronę www.jobsystem.pl i zarejestruj konto. Lub skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Wystarczy, że podasz login i email a my wyślemy aktywację konto na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Czy konieczne jest specjalne szkolenie, by korzystać z Jobsystem?

Szkolenie nie jest potrzebne, sam system jest prosty i czytelny. Po zalogowaniu uzupełnij nazwę i dane podatkowe, dalej możesz swobodnie korzystać z rekrutacji międzynarodowej. Kontakt z naszym Biurem Obsługi jest możliwy w języku Polskim, Rosyjskim oraz Angielskim. W razie pytań lub problemów zawsze służymy pomocą.

Czy mogę przetestować Jobsystem?

Tak, przewidzieliśmy możliwość przetestowania naszego systemu przed zakupem pakietów. Każdy nowy użytkownik może dodać bezpłatnie Ofertę lub Kandydata i sprawdzić możliwości platformy rekrutacyjnej. Zarejestruj konto i uzupełnij profil, nasz pracownik udostępni w Twoim Profilu możliwość dodania Oferty lub Kandydata bezpłatnie.

Jak Jobsystem ułatwi moją pracę?

Jobsystemwspiera proces rekrutacji i selekcji, umożliwiając tworzenie ofert pracy i ich publikację w sieci Agencji na wschodzie. Dodatkowo Pracodawca samodzielne wybiera Kandydatów, wskazanych przez system, którzy najlepiej pasują do stanowisk pracy. Zdobyte doświadczenie pozwoliło zbudować odpowiedni system B2B, który digitalizuje szereg działań potrzebnych w obsłudze rekrutacji międzynarodowej.

W jaki sposób kandydat aplikuje na moją ofertę pracy?

Agencje pracy automatycznie otrzymują nowe oferty pracy. Następuje nabór i rekrutacja kandydatów zainteresowanychTwoją ofertą. Agencje zgłaszają kandydatów na konkretne stanowiska a Ty decydujesz, czy Kandydat odpowiada wymaganiom czy należy go odrzucić. System wskazuje ścieżkę postępowania dla Pracodawcy i przyszłego pracownika, nazywamy to ścieżką administracyjną.

Co to jest formularz nowej oferty?

Formularz Nowa Oferta to przygotowany zestaw pytań opisujący stanowisko pracy. Łatwo i przejrzyście określisz branże i stanowisko, wymagane doświadczenie czy znajomość języka polskiego. Możesz także wskazać rodzaj umowy o pracę oraz zakres roboczo godzin. Na podstawie zebranych informacji system najlepiej dopasuje kandydatów, pozwoli to wybrać przyszłych pracowników.

Jak mogę segregować kandydatów w bazie?

Filtrowanie następuje automatycznie, widzisz tylko kandydatów najlepiej dopasowanych do profilu Twoje firmy i oferty pracy. Możesz pobrać aplikację CV na swoją skrzynkę odbiorczą, albo swobodnie przeglądać z poziomu systemu. Sam decydujesz, kiedy i kogo chcesz rekrutować.

Czy jest limit w ilości rekrutacji kandydatów czy publikacji ofert pracy?

Nie, Jobsystemjest platformą skalowalną tzn. że przydzielane są zasoby odpowiednie do potrzeb. W razie potrzeby system sam przydzieli zasoby i miejsce dla kolejnych 100.000 kandydatów i ofert pracy.

Czy potrzebuje dodatkowe oprogramowanie, aby korzystać z Jobsystem?

Jobsystemdziała, jako Usługa w Sieci, inaczej mówiąc uwalnia Cię od konieczności instalowania w komputerze programów oraz ponoszenia dodatkowych kosztów. System jest dostępny tak, jak każda strona internetowa. Aby go używać wystarczy jedna z popularnych przeglądarek internetowych, zaktualizowana do obowiązującej obecnie wersji: Mozilla Firefox lub Google Chrome. Wymagane ustawienia przeglądarki to: odblokowane wyskakujące okienka, włączona obsługa ciasteczek (cookies), włączona obsługa Java Script.

Wymagania techniczne, Czy mój komputer musi spełniać jakieś wymogi?

Jobsystem nie obciąża zasobów klienta tj. nie wymaga instalacji w komputerze oraz ma niewielkie wymagania sprzętowe. Większość komputerów biurowych będzie bezproblemowo współpracować z platformą. Minimalne wymagania sprzętowe to: procesor 1GHZ, pamięć 256 MB RAM, rozdzielczość 1024x768, łącze internetowe 56Kbps.

Czy Jobsystem jest dostępny w innych językach?

Platforma Jobsystemjest dostępna w polskiej i rosyjskiej wersji językowej. Kolejna wersja wzbogacona będzie o język angielski.

Czy dane osobowe przechowywane w Josbsystem są bezpieczne?

Dane przechowywane w systemie są bezpieczne, ponieważ posiadają do nich dostęp tylko uprawnione osoby z Twojej Firmy. Jobsystem spełnia też wszystkie wymogi związane z ustawą o ochronie danych osobowych.

Czy muszę mieć szybkie łącze internetowe aby korzystać z Jobsystem?

Platforma nie ma dużych wymagań odnośnie szybkości łącza.Minimalna transfer do korzystania z Jobsystemto 56kb/sek.Wiemy, ze użytkownicy będą mieli różne prędkości dostępu. Przewidzieliśmy to projektując platformę, dlatego nie będziesz odczuwał efektu wolnego łącza w trakcie korzystania z Jobsystem.

Z jakich państw mogę rekrutować pracowników?

Jobsystem swoim zasięgiem obejmuje Ukrainę, Rosję, Mołdawię, Białoruś i Gruzję. W każdym z tych krajów licencjonowane agencje pracy rekrutują pracowników na potrzeby Pracodawców w Polsce. Zasięg międzynarodowej rekrutacji daje możliwość wyboru z dużo większej grupy potencjalnych pracowników.

Top

poig

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.